منحنی انواع سواری همراه دستگاه بازار خودرو

منحنی: انواع سواری همراه دستگاه بازار خودرو

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ماجرای عوض کردن تازه در قبض‌های برق چیست؟

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی را در بودجه ۹۷ به تصویب رساندند که طبق گفته‌های مدیرعامل توانیر این مساله جهت یکسان سازی دریافت عوارض

ماجرای عوض کردن تازه در قبض‌های برق چیست؟

ماجرای عوض کردن تازه در قبض های برق چیست؟

عبارات مهم : لایحه بودجه

نمایندگان مجلس در مصوبه ای عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی را در بودجه ۹۷ به تصویب رساندند که طبق گفته های مدیرعامل توانیر این مساله جهت یکسان سازی دریافت عوارض از مشترکان مناطق متفاوت هست.

آرش کردی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح جزییات عوض کردن تازه در قبوض برق، اظهار کرد: تا کنون عوارض هشت درصدی روی هر کیلوات ساعت مصرف محاسبه می شد ولی اکنون بنا شده است این مبلغ روی بهای مصرفی از مشترکان محاسبه و اخذ شود.

به گفته وی در بعضی از استان ها مانند خوزستان میزان مصرف برق ذاتا اوج است و مشترکان در این نوع مناطق در قیاس با مناطق دیگر کشور مصرف بالاتری دارند بر همین اساس با شبیه سازی که صورت گرفت این مبلع هشت درصد تعیین شد و از این به بعد مبلغ دریافتی روی بهای مشترکان محاسبه می شود.

ماجرای عوض کردن تازه در قبض‌های برق چیست؟

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در آخرین جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی شرح لایحه بودجه در بخش درآمدی، بند «ه» تبصره شش لایحه مربوط به عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی در بودجه ۹۷ را به تصویب رساندند که بر اساس آن عوارض تامین منابع اجرای طرح های توسعه ای و نگهداری شبکه های روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک به میزان هشت درصد برق مصرفی در سقف ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تعیین می شود.

طبق این مصوبه، مشترکان روستایی و چاه های کشاورزی از شمول حکم این بند معاف هستند. این بند با ۱۳۹ رای موافق، ۶۴ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر به تصویب رسید. پیش از تصویب این بند، بعضی نمایندگان نسبت به زیاد کردن قیمت برق در شرایط فعلی کشور هشدار دادند و گفتند که این امر به مصلحت نیست.

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی را در بودجه ۹۷ به تصویب رساندند که طبق گفته‌های مدیرعامل توانیر این مساله جهت یکسان سازی دریافت عوارض

واژه های کلیدی: لایحه بودجه | نمایندگان مجلس | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs