منحنی انواع سواری همراه دستگاه بازار خودرو

منحنی: انواع سواری همراه دستگاه بازار خودرو

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گزارشی از بازار ارز در آستانه باز شدن صرافی‌ها

با اعلام سیاست تازه ارزی و آسوده شدن خیال معامله‌گران ارز که در مدت اخیر حضورشان در بازار جرم بوده و قاچاقچی محسوب می‌شدند، حضور آنان در بازار ارز امروز پررنگ‌ت

گزارشی از بازار ارز در آستانه باز شدن صرافی‌ها

گزارشی از بازار ارز در آستانه باز شدن صرافی ها

عبارات مهم : بازار

با اعلام سیاست تازه ارزی و آسوده شدن خیال معامله گران ارز که در مدت اخیر حضورشان در بازار جرم بوده و قاچاقچی محسوب می شدند، حضور آنان در بازار ارز امروز پررنگ تر از قبل بود؛ هر چند که معاملات چندانی شکل نگرفت و قیمت ها کاهشی بود.

به گزارش ایسنا، بازار ارز در حدود یک هفته اخیر تا حدی تحت تاثیر بسته ارزی قرار داشت. دولت اعلام کرده بود که در حال تدوین این بسته بوده و به زودی آن را رونمایی خواهد کرد. هرچند در مورد محتویات این بسته گمانه زنی های فراوانی وجود داشت ولی همگان به اصلاح بازار ارز با رونمایی از این بسته اعتقاد داشتند؛ به طوری که بازار ارز چند روز پیش از ارائه این بسته با روند نزولی قیمت ها همراه شده است بود و حتی بسیاری اقدام به فروش ارزهای خود کردند.

گزارشی از بازار ارز در آستانه باز شدن صرافی‌ها

سرانجام با تصویب بسته ارزی در روز گذشته و مشخص شدن شرح آن، روند امروز بازار نیز همانطور که آینده نگری می شد مانند روزهای اخیر کاهشی بود. در روزهای گذشته قیمت ارز تا حدی نزولی پیش رفت و دلاری که قیمت آن به ۱۲ هزار تومان هم رسیده بود، امروز به ۹۵۰۰ تومان رسید. همچنین یورو که تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان هم قیمت خورده بود، امروز به ۱۱ هزار تومان رسید. امروز حجم معاملات زیاد نبود و زیاد مردم جهت فروش آمده بودند ولی خریدار به تعداد کافی وجود نداشت.

امروز (دوشنبه) رفت و آمد دلال ها به بازار زیاد بود و همان طور که آینده نگری می شد با برداشته شدن محدودیت معامله و همین طور آزاد شدن معاملات در بازار آزاد، حضور معامله گران ارز در بازار چشمگیرتر بود. به گفته صرافان، امروز فضای خوب و امیدوارکننده ای بر بازار حاکم بود؛ هر چند بسیاری از آنان اعتقاد بودند که باید منتظر برنامه بانک مرکزی بود و دید که دقیقا چه برنامه ای جهت گشایش صرافی ها دارد، ولی به هر صورت شرایط نسبت به قبل بسیار متفاوت بوده و اصلاح پیدا کرده است.

با اعلام سیاست تازه ارزی و آسوده شدن خیال معامله‌گران ارز که در مدت اخیر حضورشان در بازار جرم بوده و قاچاقچی محسوب می‌شدند، حضور آنان در بازار ارز امروز پررنگ‌ت

در سیاست های تازه طبق آنچه که در مصوبه هیات دولت آمده هست، کلیه صرافی های مجاز می توانند در چارچوب انجام معاملات خرد نسبت به خرید ارز به صورت اسکناس با رعایت مقررات ارزی، به خاص مقررات مبارزه با پولشویی اقدام کنند و فروش ارز به وسیله صرافی های مجاز صرفا بابت مصارف خدماتی و مسافرتی مطابق مقررات ارزی بانک مرکزی با ثبت مدارک و مستندات مورد نیاز امکان پذیر خواهد بود. همچنین در رابطه با روند فعالیت صرافی ها در بازار آزاد باید یادآور شد که قرار است قیمت گذاری آنها با نوسان پنج درصدی نسبت به قیمت ها در بازار ارز انجام شود.

همچنین در بسته تازه ارزی دولت بر خلاف سیاست اول که ارز ۴۲۰۰ تومانی به کلیه واردات تخصیص داده شده است یافته بود، ارز رسمی فقط جهت کالاهای اساسی محدود شده است و سایر کالاهای وارداتی از محل ارز ناشی از صادرات پتروشیمی ها و فلزات و مانده ۲۰ درصدی صادرات غیرنفتی در بازار ثانویه تامین می شود که قیمت این بازار هنوز اعلام نشده است.

واژه های کلیدی: بازار | سیاست | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs